I v době mimořádných koronavirových opatření, kdy byly všechny knihovny zcela uzavřeny nebo mohly půjčovat tzv. přes výdejní okénko, naše knihovna nezahálela a připravovala se na znovu otevření s překvapením pro své čtenáře. Již v  roce 2000 obdržela obec Sudice dotaci z programu Místní akční skupiny MAS Hlučínsko z.s., na realizaci projektu Interiérové vybavení knihovny v obci Sudice, který je spolufinancován Evropskou unií. Nové vybavení knihovny, jak můžete vidět na obrázcích a ještě lépe, když knihovnu navštívíte, se realizovalo během února a března 2021, kdy byla knihovna uzavřena.

Pro dospělé návštěvníky knihovny a zejména děti, je nyní připraveno příjemné prostředí s možností vybrat si pěknou knihu, v klidu posedět a prohlédnout si i další zajímavé knihy. Je nutno zdůraznit, že v dnešní době, kdy průměrná cena knihy se pohybuje kolem 350,00 Kč, u některých ještě více, je možno navštívit místní knihovnu a půjčit si ze široké nabídky novinek, románů pro ženy, detektivní četby, naučné literatury a také dětských knih pro čtenáře všech věkových kategorií a to za symbolický roční poplatek 40,00 Kč. Pro školní mládež je možnost na internetových stránkách obce Sudice, v sekci Místní knihovna si zdarma stáhnout povinnou četbu.

Místní knihovna v novém